گزارش ورکشاپ از ایده تا مسابقه – جلسه سوم

photo_2016-12-10_19-38-30

با توجه به اهمیت مسابقات جهانی دیزاین در رزومه ی تحصیلی و شغلی دانشجویان،گروه کمان با همراهی انجمن طراحی صنعتی  بر آن شد تا دوره ی آموزشی از ایده تا مسابقه A Design Award  را با هدف شناخت مسابقه،آشنایی با روند طراحی و ایده پردازی برای کسب مقام در  مسابقه را برگزار کند.

این دوره در سه جلسه ی دو ساعته در دی ماه و بهمن ماه سال ۹۵ برگزار شد و در فاصله ی بین هر برنامه،جلسات مشاوره ی خصوصی و جمعی  با همکاری آقایان توماج یوسفی، سروش وحیدیان، محمد افخمی، کوروش مهدوی در دفتر انجمن علمی طراحی صنعتی برگزار شد.

جلسه سوم ورکشاپ از ایده تا مسابقه

موضوع: ارایه کار و رندرینگ

استاد: آقای مهیار صامت حقیقی

این جلسه که سومین و آخرین جلسه از این ورکشاپ بود در  روز یکشنبه مورخ ۵/۱۰/۹۵ با حضور شرکت‌کنندگان، اعضای  گروه کمان و آقایان یوسفی، مهدوی و افخمی در ساعت ۱۲:۱۵ آغاز شد.

در این جلسه قبل از بررسی موردی رندر‌ها، آقای صامت در مورد نکات کلی که در هر طرح باید رعایت شود، صحبت کردند. ایشان تاکید کردند که ما به عنوان طراح و فرستنده پیام،باید بدعت داشته باشیم تا بتوانیم روی مخاطب تاثیر بگذاریم. برای این کار هدف و عملکرد را بشناسیم و آگاهی کامل داشته باشیم و در اجزا بدعت به کار ببریم. باید توجه کرد این بدعت نباید آنقدر باشد که مخاطب را گیج کند.
پس از توضیحات کلی،ایشان به بررسی نمونه‌هایی پرداختند که به درک این مطلب کمک می‌کرد و با توضیح تکنیک‌های استفاده شده در هر طرح به روش هایی که می‌تواند به بهتر شدن آنها کمک کند اشاره کردند که از آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:
– دو پوسته شدن محصولات
– تفکیک درست سطوح (اختلاف رنگ، سطح، جنس و …)
– ارتباط درست بین اجزا

3-(2)

3-(3)

 

پس از اتمام توضیحات در استراحت داده شده از شرکت‌ کنندگان پذیرایی به عمل آمد و پس از استراحت آقای صامت به همراهی آقایان یوسفی و افخمی به بررسی مدل های سه بعدی و رندر‌ها پرداختند.

آخرین جلسه با اعطای تقدیر نامه به اساتید و مشاوران و گرفتن عکس گروهی به اتمام رسید.

3-(1)

3-(6)

 

3-(5)

 

 

شایان ذکر است در روز های :
۲۷ آذر
۲۹ آذر
۳ دی
۱۰ بهمن
۱۴ بهمن
۱۶ بهمن

جلساتی با محوریت مشاوره، رفع اشکال، طوفان فکری، راهنماییو … بین شرکت کنندگان، اساتید و کارشناسان برگزار شد تا شرکت کنندگان عزیز بتوانند نهایت استفاده از این ورکشاپ را ببرند و خود را برای مسابقه آماده کنند.

 

moshavere2

moshavere3

moshavere4

moshavere1

 

تیم برگزار کننده: توماج یوسفی و گروه کمان(حانیه فروتن مرام،آیسان عقیلی،فاطمه حاتمی،پانیذ کدخدا کاظمی،محمد امیر شاکری)

با تشکر ویژه از مشاورین جلسه آقایان کوروش مهدوی و محمد افخمی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *