گزارش نشست طراحی تجربه یک – گرایشات طراحی صنعتی

گرایشات طراحی صنعتی

 

 

 

بنام یگانه طراح عالم

با توجه به دامنه وسیع رشته طراحی صنعتی و نیاز سنجی های انجام شده، انجمن علمی طراحی صنعتی بر آن شد تا برنامه جامع و شاملی را در خصوص بررسی گرایشات طراحی صنعتی برگزار نماید. از این رو در تاریخ ۱۹/۱۲/۹۴ برنامه ای با موضوع فوق الذکر در قالب سخنرانی در ساختمان شماره ۲ دانشکده هنر و معماری برگزار گردید. برای اجرای هرچه بهتر برنامه از سخنرانانی چون اساتید مهیار صامت حقیقی، نیما نورایی و علیرضا جهانی دعوت به عمل  آمد.

 

شرح اجرای برنامه:

اطلاع رسانی برنامه توسط گروه اجرایی علاوه بر نصب پوستر در ساختمانهای دانشگاه در شبکه های اجتماعی انجام گردید و شرکت کنندگان زیادی از دانشگاههایی من جمله الزهرا، هنر و … برای حضور در برنامه مراجعه کردند. ظرفیت شرکت کنندگان برنامه محدود و در حدود ۸۰ نفر بود که با توجه به علاقه مندی شرکت کنندگان برای حضور در برنامه به ۱۲۰ نفر رسید. برنامه از ساعت ۱۱ تا ۱۳ به طول انجامید و این محدوده زمانی به ۵ بخش تقسیم گردید. در این برنامه تلاش شد ۳ گرایش طراحی صنعتی از جمله طراحی داخلی، طراحی مبلمان داخلی و طراحی مبلمان شهری مورد بررسی قرار گیرد.

 

421326689_69436

بخش اول سخنرانی

استاد علیرضا جهانی حیطه مبلمان داخلی

در این بخش به بررسی ملزومات فعالیت در حیطه مبلمان داخلی و بازار شغلی موجود در کشور پرداختند همچنین تعاریفی در خصوص مبلمان و نحوه طراحی دراین گرایش اراِئه شدو با توجه به فعالیت شغلی ایشان در این حیطه تجربیات خویش را در این زمینه در اختیار دانشجویان قرار دادند.

421925693_8422

 

بخش دوم سخنرانی

استاد نیما نورایی حیطه مبلمان شهری

در این بخش به بررسی تخصصی گرایش مبلمان شهری پرداخته شد و اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیار دانشجویان قرار داده شد. سخنران محترم در این بخش در خصوص مسابقاتی که در حیطه مبلمان شهری برگزار شده، پرداختند همچنین  تعداد زیادی از نمونه کار های اجرا شده خود و شرح هزینه ها را مورد بررسی قرار دادند .

 

 

421331226_69110

421827825_65479

بخش سوم

استاد مهیار صامت حقیقی

در این بخش تعاریف مهمی در خصوص طراحی صنعتی من جمله تفاوت هنر و صنعت، چگونگی طراحی در ایران بررسی کارفرما و سلایق ایرانیان در حیطه گرایش طراحی داخلی پرداختند.

 

421223238_73977

بخش چهارم

پرسش و پاسخ بین دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید برنامه

 

421223554_74484

بخش پایانی

قدردانی از سخنرانان ، انجمن علمی به رسم یادبود لوح تقدیری را به اساتید محترم تقدیم کرد.

 

 

سرپرست برنامه: نیلوفر نایب حسین

گروه اجرایی: سیدمحمدرضا تکیه، توماج یوسفی ،هانیه فروتن

با تشکر ویژه از اقایان دوستی و غفاری.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *