گزارش کارگاه طراحی مقدماتی خودرو

همزمان با هفته پژوهش در  نمایشگاه بین المللی تهران انجمن علمی طراحی صنعتی با دعوت از کاوه ناصر بخت ورکشاپی در غرفه دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برگزار کرد.

کاوه ناصر بخت که از فارغ التحصیلان طراحی صنعتی ورودی ۸۷ دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز است و جوایز متعددی در زمینه خودرو به دست آورد است و در حال حاضر در رشته Transportation design در دانشگاه Pforzheim(فورتسهایم) آلمان مشغول به تحصیل می باشد.

عکس کاوه ناصربخت

سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴ در نمایشگاه بین المللی تهران گزارش کارگاه طراحی مقدماتی خودرو ساعت ۱۰:۱۵ شروع شد. به علت محدود بودن جا ۱۵ هنر جو در این کارگاه شرکت کردند.

 

Kaveh Nassrbakht

 

کاوه در ابتدا توانایی هنرجویان را محک زد و از آنها خواست که خودرویی را از نمای کنار طراحی کنند.

 

کاوه ناصربخت، سیاوش حیدری kaveh3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از آنالیز سطح هنر جویان، آقای ناصربخت شروع به آموزش اصول اولیه طراحی خودرو کردند. نکاتی درباره تناسبات خودرو، استایل های آمریکایی، اروپایی و انواع اصول طراحی خودرو های اسپورت، کوپه، شاسی بلند و غیره. در ادامه کار طراحی خودرو به نماهای مختلف پرسپکتیوی کشیده شد و از حالت دو بعدی (نمای کنار) خارج شد.
از نکات جالب این کارگاه تماشای تمرین هنرجویان توسط بازدیدکنندگان نمایشگاه بود که باعث شد غرفه تهران مرکز یکی از شلوغ ترین ساعات خود را پشت سر بگذارد. سوالاتی توسط بازدیدکنندگان درباره کارگاه و رشته طراحی صنعتی پرسیده شد که اعضای انجمن به آن پاسخ دادند.

 

 

 

در پایان آقای ناصربخت از هنرجویان خواست که طراحی های خود را با قبل از شروع کارگاه مقایسه کنند که باعث شگفت زدگی هنرجویان از پیشرفت توانایی خود در طرحی خودرو شد.

 

kaveh8 kaveh9

 

 
kaveh10

 

انجمن علمی طراحی صنعتی به رسم یادبود و قدردانی هدیه ای به آقای ناصربخت تقدیم کرد و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی دارد.

 

سرپرست برنامه: کوروش مهدوی
گروه اجرایی: مهدی غفاری، توماج یوسفی، مهنار فرشبافی، نگار تمیمی، پرستو چاقری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *