گزارش کارگاه طراحی و تولید همراه با REUSE

پوستر کارگاه طراحی و تولید همراه با Reuse

گزارش کارگاه طراحی و تولید همراه با  REUSE

 

 

 

 

 مقدمه:

در راستای بهبود و ترویج فرهنگ طراحی سبز، اولین کارگاه آموزشی انجمن علمی طراحی صنعتی با رویکرد پایداری با همکاری دانشگاه  و واحد پژوهش تحت عنوان : “کارگاه طراحی و تولید همراه با REUSE: فلسفه ای جدید در طراحی محصول سبز” با حضور ۲۵ نفر از دانشجویان داخلی در تاریخ ۲۵ آذر ۹۴ در کارگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی – با هدف نمایش نتیجه ی کارگاه در نمایشگاه بین المللی سالن ۱۰ و ۱۱ ، غرفه دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی- ساعت ۱۳ تا ۱۵  برگزار شد.

تعداد شرکت کنندگان این کارگاه آموزشی محدود به ۲۰ نفر و مبلغ ۱۰۰۰۰تومان برای  ورودی کارگاه  در نظر گرفته  شده بود (نکته:ورود برای دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد  هنر و معماری رایگان بود)

 

روند برگزاری کارگاه:

کارگاه مذکور با سخنرانی آقایان توماج یوسفی فارغ التحصیل رشته ی طراحی صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد و امیر منعم معتمدی استاد مدعو دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی آغاز شد. هر کدام از سخنرانان در متن خود به بیان مبانی طراحی پایدار و روش طراحی باز آفرینی پرداختند.

 

در ادامه روش طراحی با استفاده از REUSE توسط  استاد منعم معتمدی به شکل عملی نشان داده شد و در انتها با برگزاری مسابقه ی داخلی میزان اطلاعات انتقال یافته به دانشجویان سنجیده و به سه کار برتر جوایز نقدی احدا گردید.

کارگاه با سخنرانی آقای توماج یوسفی آغاز گردید که مطالب سخنرانی به مبانی ، مزیت استفاده و سودمندی های طراحی به روش باز آفرینی اختصاص داده شده بود.سخنرانی مورد نظر ۳۰ دقیقه به طول انجامید.

 

7

سپس در ساعت ۱۳:۳۵ آقای منعم معتمدی به روش طراحی محصول با استفاده از باز آفرینی پرداخت.

6

5

در انتها مسابقه ای برای سنجش اطلاعات دانشجویان برگزار گردید که مدت زمان برگزاری آن از  ساعت ۱۴ تا ۱۵ به طول انجامید. موضوع مسابقه ی مذکور “طراحی جا شمعی با استفاده از مقوای بازیافتی”بود.در پایان مسابقه، محصولات توسط آقایان توماج یوسفی و امیر منعم معتمدی داوری گردید و به سه گروه اول جوایز نقدی و تقدیر نامه اختصاص داده شد.

2

 

3

photo_2016-05-28_21-05-59

4

photo_2016-05-28_21-06-06

 

در این کارگاه تمامی ابزار از جمله کاتر ، خط کش فلزی ، مداد ، تراش ، پاکن ، تخته ی شاستی ، چسب مایع ، کاغذ طراحی ، شمع وارمر و همچنین مواد اولیه برای ماکت محصول توسط انجمن برای دانشجویان تهیه و خریداری شد.

 

1

 

گروه های برتر مسابقه ی بازآفرینی:

  1. آقای سیاوش حیدری – مقام اول (جایزه ی نقدی ۲۰۰۰۰۰ تومان)
  2. خانم ریحانه محبوبی و خانم سارا خضری – مقام دوم (جایزه ی نقدی ۱۰۰۰۰۰ تومان)
  3. خانم الهه میرکیایی و آقای علی رضا طالب زاده – مقام سوم (جایزه ی نقدی ۵۰۰۰۰ تومان)

 

1st

2nd

3rd

 

سرپرست برنامه: توماج یوسفی

گروه اجرایی:  پرستو چاقری، نیلوفر نایب حسینی، مهدی غفاری، کوروش مهدوی

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *